סיוע למשרדי עו”ד ישראלים בהרחבת הפעילות העסקית לחו”ל

משרדי עורכי דין במדינת ישראל המבקשים לחשוב קדימה, מכוונים אל שווקים מעבר לים. בשוק רווי תחרות כשוק עריכת הדין הישראלי, אחת הדרכים להרחבת פעילות והגדלת רווחיות וגיוון מעגל הלקוחות לאורך זמן, היא פנייה לארצות ושווקים נוספים.

בעוד שיותר ויותר משרדי עו”ד זרים מכוונים להרחיב את הפעילות העסקית שלהם בשווקים אחרים (לרבות ישראל), המחלקה הבינלאומית של משרד רובוס נרתמת ומסייעת גם למשרדים ישראליים לפתח שווקים חדשים מעבר לים.

אין זה סוד, כי הגלובליזציה שינתה את אופי הפעילות. לקוחות רואים היום במשרדי עו”ד לא רק כאנשי מקצוע בנושאים המשפטיים אלא גם מעין יועצים עסקיים אינטימיים ושותפים מלאים לדרך עסקית. במציאות הקיימת, משרדי עו”ד אינם יכולים להתבסס אך ורק על קשר ארוך טווח עם לקוח קיים. יותר ויותר משרדי נושאים את עיניהם אל מעבר לים בחיפוש אחר לקוחות חדשים, תוך שאיפה להרחיב ולגוון את הקליינטורה, להקטין את רכיב הסיכון ‘שבהישענות’ על לקוחות עוגן וכן לגוון את סל השירותים המוצע ללקוחות קיימים וחדשים.

כאמור, כיום משרדים רבים מבקשים לעשות את המעבר לחו”ל, אך היעדר היכרות עם השווקים השונים הן ברמת התרבות העסקית והן בהיבטים מקצועיים, עלולים להכשיל את המהלך.

בשנתיים האחרונות החלה המחלקה הבינלאומית במשרד Robus ללוות ולסייע לעשרות משרדי עורכי דין בינלאומיים בלמעלה מ-30 מדינות להעמיק את קשריהם העסקיים עם פירמות ברחבי העולם. על בסיס רשת הקשרים הענפה המחלקה מספקת צוהר להיכרות מעמיקה בין גופים סיוע בתהליכי חדירה לשווקים, ייעוץ, הכוונה, והתנהלות בשווקים שונים וכן היכרויות עם אנשי מפתח ומקבלי החלטות. בין יתר השירותים והמוצרים בהקשר זה, נמנים אלו:

  • בניית מסלול RoadShow (סבב פגישות ייעודי) המותאם לצרכי המשרד ולאופי השותפים
  • בניית אסטרטגיה עסקית וטקטיקת התרחבות בהתאם למדינה ולתחומי העיסוק המבוקשים
  • ארגון כנסים וסמינרים בשיתוף פעולה עם גופים זרים – עו”ד, גופים פיננסיים וכד’ – בארץ ובחו”ל
  • ייעוץ וליווי בתהליך החדירה וההיכרות עם השווקים השונים

הפעילות של המחלקה הבינלאומית במשרדנו יוצרת למעשה את החיבור בעבור משרד עורכי הדין עם גופים רלוונטיים המותאמים אישית לצרכי המשרד – לרבות ליווי מלא של המשרד החל מיצירת קשר עם עורכי הדין / רואי החשבון / הגופים הרלוונטיים בהתאם לצרכי המשרד והתוכנית האסטרטגית שהתוותה, שכנוע ותיאום פגישה מסודרת.

הדבר מאפשר למשרדי עוה”ד הישראלים להרחיב את מעגל ההיכרויות שלהם, לחדור לשווקים ולפלחי שוק חדשים שעד עתה – היו חסומים בפניהם, והכי חשוב – לייצר את ההזדמנויות העסקיות הנכונות על מנת לגייס לקוחות חדשים.

לפרטים נוספים

אתר משרד רובוס (www.robus.co.il)

פנייה לעו״ד יערה דיטשר, ראש המחלקה הבינלאומית: yaara@robus.co.il