משרד Robus מסייע למשרדי עו”ד בגיוס והשמת מנהלי פיתוח עסקי במשרדי עריכת דין תוך הסתייעות בידע מעמיק וותק רב של משרדנו בתחום הליגל מרקטינג והפיתוח העסקי למשרדי עריכת דין.

השמת מנהלי שיווק ופיתוח עסקי למשרדי עורכי דין:
1. איתור מועמדים לתפקיד מנהל פיתוח עסקי במשרדכם
2. בחינה של המועמדים, לרבות רמתם המקצועית ומידת התאמתם לדרישותיכם
3. בחירת המועמד הראוי והצגתו בפני הצוות המנהל במשרד

לפתיחת משרה לתפקיד זה אנא פנו למשרדנו

למועמדים המבקשים להיות מנהלי שיווק ופיתוח עסקי של משרדי עורכי דין
1. איתור משרד עורכי דין המתאים לכישוריכם והעדפותיכם, תוך ניצול קשרינו המעמיקים והנרחבים בשוק עריכת הדין
2. הגשת מועמדותכם לצוות המנהל במשרד בצירוף המלצה על יכולותיכם המקצועיות, הנשענת על מיטב המוניטין והרקורד המקצועי של משרדנו

למבקשים לעסוק בתחום זה אנא שלחו קו”ח מפורטים ל-zohar@robus.co.il

בשוק רווי ותובעני כשוק עורכי הדין בישראל, בחירת מנהל פיתוח עסקי משפיעה עמוקות על עתידו של משרד עורכי הדין וכמובן על עתיד הקריירה המקצועית של מנהל הפיתוח העסקי עצמו. מנהל פיתוח עסקי פנימי הפך בחלק גדול מהמשרדים לכורח המציאות, ועשוי להוות את ההבדל בין פריחתו, פיתוחו ושגשוגו של המשרד, לבין דעיכתו האיטית. ליצירת החיבור בין המשרד הנכון לבין המנהל המתאים מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום זה.

תהליכים שונים בסקטור עורכי הדין בישראל מחוללים תמורה אסטרטגית בהתנהלותם הכלכלית של משרדי עריכת דין ומביאים מספר גדל והולך של משרדים למנות מנהל פיתוח עסקי במשרדם, זאת בדומה לרוב המשרדים הגדולים בארה”ב ובאירופה.

תפקידו של מנהל פיתוח עסקי– להתוות בצוותא עם השותפים-המנהלים במשרד את אסטרטגית הפעילות של המשרד ולהוציאה לפועל, בדגש על הגדלת חוג לקוחות המשרד מחד, ושימור לקוחותיו מאידך.